Hlavní navigace

Kromě Prahy už výrazně zdražují byty i v okolních městech

Sdílet

Koupit si byt v hlavním městě je pro řadu lidí nereálné. Kromě nedostatku nabídky se ceny v posledních letech výrazně zvyšují. Někteří proto volí kompromis. Místo Prahy si koupí byt v některém okolním městě a do Prahy jednoduše dojíždějí. A právě Středočeská města do 30 km od Prahy čelí v posledních letech jedné z nejsilnějších poptávek po nemovitostech. Informovala o tom společnost M&M Reality.

Města jako Říčany, Jesenice a další tak prudce zdražují své nemovitosti. Průměrná cena panelového bytu v Říčanech je aktuálně 70 000 Kč za metr čtvereční. U malých bytů po rekonstrukci je to dokonce 85 000 Kč za metr čtvereční. Novostavby jsou pak v podstatě nedostupné, jelikož je jich ve městě velmi málo. Nové projekty se téměř okamžitě rozprodají, a to za částky přesahující 100 000 Kč za metr čtvereční.

Podobné je to i v Jesenici, kde ceny bytů za poslední dva roky vzrostly o statisíce. Tady by navíc rozmach mohl být do budoucna ještě umocněn plánovanou trasou metra D, která má končit právě v Jesenici.

Velmi silnou poptávku po nemovitostech, prudký nárůst cen i značné populační přírůstky lze sledovat i v dalších městech na dosah Prahy, například v Hostivici, Chýni, Dobřichovicích, Černošicích či Berouně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).