Hlavní navigace

Kooperativa slaví 30 let na českém trhu

Sdílet

Veronika Němcová 28. 5. 2021

Pojišťovna Kooperativa slaví v pátek 28. května 2021 svoje třicetileté působení na českém trhu. Přesně před tolika lety získala licenci k podnikání v pojišťovnictví a stala se první soukromou pojišťovnou v tehdejším Československu. Za svou existenci vyřídila přes 15 milionů pojistných událostí.

Počátečním cílem bylo stát se menší pojišťovnou pro podnikatele. Dnes je Kooperativa s 24% podílem na trhu druhou největší pojišťovnou na tuzemském trhu.

V roce 1991 měla kolem 50 zaměstnanců a zaměřovala se zejména na pojištění pro podnikatele. V roce 1991 dosáhlo přijaté pojistné 90 milionů Kč. Dnes Kooperativa nabízí pojistné produkty jak pro podnikatele, tak pro běžné klienty, a předepsané pojistné v roce 2020 bylo 32,9 miliardy Kč.

Významným milníkem byla pro pojišťovnu demonopolizace povinného ručení v roce 2000, kdy pojistila vozy milionu klientů. Do té doby měla na pojištění aut v Česku monopol Česká pojišťovna.

Kooperativa v průběhu let rostla i díky akvizicím. V roce 2003 převzala neživotní kmen Pojišťovny České spořitelny a v roce 2005 koupila Českou podnikatelskou pojišťovnu. V roce 2019 pak do svých struktur začlenila i zbytek Pojišťovny České spořitelny, včetně prémiového životního pojištění FLEXI. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).