Hlavní navigace

Končí sedmé upisovací období Dluhopisu Republiky

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 6. 2020

O půlnoci 12. června 2020 končí sedmé upisovací období emisí Dluhopisu Republiky. Jestliže máte o státní dluhopisy zájem, čas na jejich pořízení máte už jen do půlnoci, tj. 23.59 hodin dne 12. 6. 2020 přes elektronický přístup ke správě majetkového účtu nebo do konce pracovního dne na pobočkách smluvních distributorů.

Výnos fixního dluhopisu je pevně stanoven na 1,30 % p. a. a jeho výše je pro všechna výnosová období jednotný až do splatnosti dluhopisu. Reinvestiční dluhopis má také předem pevně nastavené výnosy, na rozdíl od fixního dluhopisu ale každým rokem stoupají. Průměrný výnos tohoto dluhopisu koresponduje s výnosy státních dluhopisů obchodovaných na finančním trhu k termínu zahájení úpisu dluhopisu a pro následující úpis byl stanoven ve výši 1,50 %. Výnos proti-inflačního dluhopisu pak odráží vývoj spotřebitelských cen, a navíc je navýšen o marži 0,50 % p. a. s tím, že majitel dluhopisů má garantován minimální výnos ve výši 0,50 % p. a.

Vlastníci Dluhopisu Republiky mohou jednou ročně požádat o předčasné splacení bez jakýchkoliv sankcí a bez ztráty nároku na výnos za období držby dluhopisu.

Cenu za pořízení státních dluhopisů je nutné uhradit do 15. června 2020, a to přímo na platební účet Ministerstva financí, pokud si dluhopisy pořizujete prostřednictvím elektronického přístupu ke správě majetkového účtu. Jestliže dluhopisy pořizujete na pobočce distributora, hradíte cenu na platební účet distributora.

V případě, že vaše platba nebude připsána do výše uvedeného termínu 15. června 2020, žádost o úpis bude stornována. Dluhopisy budou vydány na vydány a připsány na majetkové účty upisovatelů k datu emise, a to 1. 7. 2020. Ministerstvo financí upozorňuje, že upisovatelům Dluhopisu Republiky nezasílá individuální výzvy k realizaci platby a oni tak nemusejí čekat na doručení přihlašovacích údajů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).