Hlavní navigace

Komerční banka nově připisuje platby v rámci banky i o víkendu

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 12. 2018

Aktualizace 16:39: Zprávu jsme upravili. Původně jsme ji interpretovali špatně. Nejde o spuštění okamžitých plateb, na které se banky teprve připravují a nyní je testují v Air Bank a České spořitelně. 

Komerční banka změnila způsob provádění plateb a v rámci banky nyní platby připíše okamžitě kdykoli během dne. V rámci Komerční banky nyní platby připíše okamžitě, kdykoli během dne. Zrychlila také zpracování vkladů přes vlastní bankomaty.

Navazujeme na zrychlení plateb v českých korunách do jiných bank v ČR, které jsme našim klientům přinesli na konci léta. V souladu se závazkem provádět platby v reálném čase jsme se nyní zaměřili na prodloužení času pro přijetí příkazů v Kč nebo v cizí měně bez směny měn zadávané v rámci KB, ale i do jiných tuzemských bank přes služby přímého bankovnictví ze stávajících 20.30 hodin až do půlnoci, konstatuje Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Změna způsobu provádění plateb se projevila rovněž v aktualizaci zůstatku na účtech klientů Komerční banky v reálném čase v režimu 24/7/365, tedy v každém okamžiku kdykoliv během dne.

V případě dostatku peněz na účtu klienta zpracujeme platby z běžných korunových účtů do jiných bank, platby mezi dvěma běžnými účty vedenými v korunách a platby mezi spořicím a běžným účtem (oba vedené v korunách) okamžitě a v jakýkoliv okamžik každý den, což klient neprodleně pozná na svém sníženém disponibilním zůstatku. Pokud má příjemce svůj korunový účet vedený v Komerční bance, navýšíme jeho disponibilní zůstatek během několika sekund. Stejně zpracujeme i platby mezi běžnými účty v rámci banky vedenými ve shodných cizích měnách, dodává Švábenská.

Mimo úprav časů pro zadávání příkazů v bezhotovostním platebním styku Komerční banka rozšířila i časy pro vkládání a následné zpracování hotovosti vkládané na bankomatech Komerční banky. Rovněž vklady hotovosti přes bankomat Komerční banky na korunové účty mohou být prováděny kdykoliv během dne, od půlnoci do půlnoci, v pracovní dny, o víkendech i ve státní svátky. Peníze připíšeme na účet klientů během několika minut, uzavírá Švábenská.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 12. 2018 11:43

  --- (neregistrovaný) ---.jkr.cz

  Takže KB zavedla to, co většina ostatních bank má už léta - okamžitý převod mezi vlastními účty. Tuším že například ČS či Raiffeisen banka to má už léta.
  S okamžitými platbami do "jiné" banky to tedy nesouvisí, je to čisté PR, tedy reklama

 • 5. 12. 2018 11:05

  majkl (neregistrovaný) 80.250.14.---

  Á Komerčka konečně v tomto ohledu srovnala krok s ostatnímí... ŽE jí to ale několik let trvalo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).