Hlavní navigace

Komerční banka mění ceník, zdraží především "papírové služby"

Sdílet

Lenka Kašparová 8. 9. 2020

Od počátku prosince 2020 začne v Komerční bance (KB) platit upravený Sazebník. Zdraží především papírové výpisy a jiné papírové dokumenty, které lze nahradit elektronickými službami. Banka se tak snaží přenést část své agendy do on-line prostředí. Jako důvod uvádí, omezení svého podílu na znečišťování životního prostředí. Postupnému omezování papírových služeb přitom nahrávají i statistická data. Například popularita papírových výpisů rok od roku klesá. Zatímco v roce 2017 banka zasílala papírové vyúčtování více než jedné třetině klientů, v letošním roce to je už jen pětina.

Cenové změny byly navrženy tak, aby odpovídaly ekologickému zaměření Komerční banky a vedly k maximálnímu omezení používání papírových dokumentů s důrazem na využívání našich online služeb. Z tohoto důvodu se cenové změny týkají zejména papírových výpisů a papírových notifikací a také plateb zadávaných na obchodních místech, říká Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví Komerční banky.

Elektronické výpisy a notifikace má banka bez poplatků a platby zadané v internetovém nebo mobilním bankovnictví jsou cenově výhodnější než ty, které zadáváte na pobočce. Naopak ceny za tzv. neekologické služby, k nimž patří například papírové výpisy, papírové notifikace nebo platby zadané na pobočkách, Komerční banka od prosince zvedne. Konkrétně měsíční papírový výpis z účtu zdraží z 39 na 60 korun.

Současně banka pokračuje ve zjednodušování Sazebníku. V části zahraniční platby sjednotí ceny za urgentní platby a platby do / z KB na Slovensku a dále ruší poplatky za služby, které klienti využívají jen minimálně (například poplatek za faxovou zprávu). Ceny v sazebníku také inovuje a postupně přechází od baťovských cen na ceny kulaté.

Jak jsme vás již informovali, ceník mění od počátku příštího roku také Česká spořitelna. I ta plánuje některé služby zdražovat. Další bankou, která mění ceník, a to už od letošního listopadu, je Air Bank

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).