Hlavní navigace

Komerční banka je novým spolumajitelem start-upu Upvest

Sdílet

Lenka Kašparová 8. 7. 2020

Komerční banka se stala spoluvlastníkem českého fintech start-upu Upvest, který se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. Developeři si tímto způsobem mohou zabezpečit dodatečné finanční zdroje potřebné pro nové stavby. Pro lidi je to zase příležitost jak investovat od malých částek (od 5000 korun) a získat pevný roční výnos okolo 5 % – 8 %.

Společnost Upvest se od svého založení podílela na 11 projektech zejména v oblasti rezidenčních nemovitostí a za dobu své existence zprostředkovala investice za více než 156 milionů korun. Komerční banka majetkovým vstupem do start-upu přináší svým klientům nové investiční příležitosti a pomůže developerům při financování real estate projektů. Upvest díky nynějšímu partnerství získá další peníze na rozvoj. Spolupráci zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky – KB SmartSolutions.

Majetkový vstup do Upvestu představuje první velký krok směřující k naplnění vize Komerční banky, a tou je rozvoj spolupráce s inovativními fintechy a start-upy. Naším cílem je, aby banka byla schopna dostat se za hranice pouhého poskytování bankovních služeb. Jednou z částí portfolia, na které se chceme zaměřit, je crowdfundingové financování, vysvětluje David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).