Hlavní navigace

Koletsos: Řecko je bezpečné a ještě tam padají ceny

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 2. 2012

Řecko v minulém roce redukovalo vlivem krize své ceny dovolených od 15 do 30 %. S tímto tvrzením přišel představitel Řecké národní turistické organizace George Koletsos.

Krize pokračuje a já si myslím, že celý turistický průmysl si uvědomuje, že vlivem stávek a demonstrací se musí snížit ceny. Jsem si jist, že turisté budou moci prožít dovolenou za nižší ceny,
Koletsos je také toho názoru, že Řecko patří mezi nejbezpečnější destinace na světě: Koneckonců více než 90 % turistů míří do jiného města než do Atén, ve kterém probíhalo nejvíce stávek, dodal Koletsos

Koletsos také řekl, že se turismus podílí 16 %  na řecké ekonomice a je tam údajně zaměstnáno 19 % pracovní síly. Díky turismu vydělává Řecko 35 miliard eur. Značná část lidí na ostrovech se živí jen turismem, uzavřel Koletsos. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 2. 2012 8:17

  Petr (neregistrovaný) ---.twikamdns.com

  Podle nadpisu tvrdí Koletsos, že Řecko "je bezpečné", podle textu že "Řecko patří mezi nejnebezpečnější destinace".
  Tak jak?

 • 28. 2. 2012 8:43

  MoB (neregistrovaný) 131.207.140.---

  Je to bezpečně ta nejnebezpečnější destinace :)
  Samozřejmě, takové tvrzení od Řeka celkem nepřekvapuje, asi by neřekl "nejezděte sem, je to o hubu... a hlavně nemluvte německy, a radši vůbec nevypadejte jako turista". I když věřím tomu, že tihle barabi se koncentrují v Aténách, i tak můžou ochromit např. leteckou dopravu nebo trajekty nebo prostě leccos. Adrenalinu si tak asi užijete mimo hlavní oblast bojů.

 • 28. 2. 2012 9:53

  arsen.lazarevic

  Dobrý den, díky za upozornění. Chybu jsem opravil. Řecko je samozřejmě bezpečné :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).