Spočítejte si...

Zavřít

Knihkupci: Chceme 5% DPH na knihy

Vláda plánuje do plánované nižší sazby DPH zařadit také knihy. Podle knihkupců by se však třetí sazba pro knihy měla snížit ještě výrazněji:Na druhou stranu musíme konstatovat, že i desetiprocentní sazba DPH na knihy bude stále ještě vysoko nad průměrem vyspělých zemí EU. Naším dlouhodobým cílem zůstává vyspělým evropským zemím se vyrovnat a věříme, že v tom jsme s vládou zajedno, uvedl předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka.

Podle něj je optimální sazba 5 %: Pokud by se v průběhu legislativního procesu nebo při sestavování státního rozpočtu na příští rok ukázalo, že je prostor pro další snížení třetí sazby DPH, rozhodně takový záměr umíme podpořit věcnými argumenty, dodal Vopěnka. Čtěte také: E-knihkupec Palmknihy.cz začne kvůli DPH prodávat knížky z Lucemburska

Velké průmyslové podniky budou mít výhodnější elektřinu Wüstenrot vypovídá klientům stavebního spoření výhodné smlouvy        
uhu
uhu (neregistrovaný) 2a00:1028:8d18:----:----:----:----:----
18. 4. 2014 16:51 Nový

E-knihy

celé vlákno

pokud nebudou ve snížené sazbě i e-knihy nemá to smysl. Papírová kniha je mrtvá. Stává se opečovávaným artefaktem bibliofilů.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
19. 4. 2014 11:46 Nový

Re: E-knihy

celé vlákno

Dnešní kniha je skutečně mrtvá, ale je to cenou, která je totálně ustřelená. Na knihy by mělo být nulové DPH. Občas si koupím knihu a málokdy mi na nákup stačí pětistovka. Je pravda, že občas se dají ve výprodejích sehnat i zajímavé věci, ale to je spíše náhoda. A e-kniha? Neznám, nepoužívám. Nesnáším nic, do čeho se strkají baterky. A to do nich dělám. Kniha je knihou především pro své kouzlo, pro svůj papír, pro jeho vůni. Kniha by měla působit na více smyslů. Knihu by měl člověk prožít, nikoli jenom pročíst.