Hlavní navigace

Klidná letní dovolená? Většina podnikatelů ji nezná

Sdílet

Většina malých a středních podnikatelů nezná pojem klidná a letní dovolená. Třetina z nich si dokonce v letošním létě žádné volno nevezme. A z těch, co si pracovní oddech dopřejí, se jen 37 % naplno věnuje odpočívání a vypouští práci z hlavy. Vyplývá to z analýzy trávení volného času v rámci Indexu očekávání firem Československé obchodní banky. Šlapající ekonomika s rekordně nízkou nezaměstnaností si vybírá daň i v tom, že podnikatelé bohužel ani během své dovolené nemají čas na svůj byznys zapomenout a věnovat se maximálně odpočinku a chvílím s rodinou a dětmi, uvedl Petr Manda, výkonný ředitel útvaru Firemního bankovnictví ČSOB.

Hlavním důvodem, proč si podnikatelé a živnostníci nevybírají dovolenou, je nedostatek času kvůli pracovnímu zaneprázdnění. I o své letní dovolené se pak práci věnuje 63 % představitelů podnikatelů a firem, a část prakticky naplno. Jen půlka podnikatelů a živnostníků dále uvedla, že jejich nepřítomnost nemá na provoz firmy žádný vliv. Částečné nebo významné omezení připouští 35 % dotazovaných. A zbylých 15 % tvrdí, že bez nich firma nefunguje vůbec.

Pokud už se na dovolenou vypraví, dávají živnostníci přednost České republice, případně jiným evropským zemím, jako Řecku a Chorvatsku. Mimo Evropu cestuje jen 15 % respondentů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).