Hlavní navigace

Ke čtvrtině dopravních nehod dojde mezi půlnocí a jednou ráno

Sdílet

Nejvíce srážek motoristů se zvěří připadá na jarní a podzimní měsíce. Vyplývá to z dlouhodobých statistik České pojišťovny. Platilo to i v loňském roce.  Nejvíce nehod se stalo v říjnu (498 případů) a v květnu (456 případů). Dalším rizikovým měsícem je duben, kdy došlo bezmála ke čtyřem stovkám střetů se zvěří, v březnu potom řešilo podobnou autonehodu více než 300 řidičů. Naopak nejméně rizikový je únor, na který loni připadlo 286 nehod.

Nejrizikovějším krajem je Praha s více než 1 200 střety, následují kraje Středočeský (678 případů) a Jihomoravský (412 případů). Naopak nejméně se se zvířaty střetávají motoristé ve Zlínském kraji (94 případů) a na Karlovarsku, kde zvěř na cestách potkalo 126 řidičů.

Nejčastěji hrozí nehody se zvěří v pozdních nočních, resp. brzkých ranních hodinách. Nejnebezpečnější je pak první hodina po půlnoci, na niž připadá více než 1 000 nehod, tedy téměř čtvrtina všech srážek se zvířaty. Časem s nejnižší nehodovostí je pak doba mezi jednou a druhou hodinou odpolední, kdy se zvěř připletla motoristům do cesty ve 47 případech. Obecně lze říci, že právě odpoledne od jedné do sedmnácté hodiny je z hlediska možnosti střetu se zvířetem nejméně rizikové. Celkově registrujeme pro tuto část dne necelých 7 % pojistných událostí, komentuje Radim Nekov, ředitel Útvaru likvidace pojištění motorových vozidel České pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).