Hlavní navigace

Kde se bude hromadně propouštět a kolik lidí přijde o práci?

Sdílet

Gabriela Hájková 26. 3. 2015

Během letošního února nahlásilo hromadné propouštění celkem 6 zaměstnavatelů. O práci kvůli tomu přijde 542 zaměstnanců. Nejvíce pracovníků bude propuštěno v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to z informací Úřadu práce ČR (ÚP ČR).

Počet zaměstnavatelů, kteří se rozhodli hromadně propouštět, je meziměsíčně o 5 méně a meziročně o 7 méně. I přesto o práci přijde o 246 zaměstnanců více než v předchozím měsíci.

V Moravskoslezském kraji má podle údajů ÚP ČR ztratit kvůli hromadnému propouštění práci 350 lidí, v Ústeckém kraji pak 99 lidí. Z okresního hlediska je na tom nejhůře Karviná, kde přijde o práci 350 lidí, a Louny, kde rozdají zaměstnavatelé 99 výpovědí. Hromadně nyní propouštějí hlavně firmy z oblasti těžby a výroby elektrozařízení, takže se propouštění bude týkat hlavně důlních, povrchových či montážních dělníků a technickohospodářských pracovníků.  

Jako hlavní důvod k přijetí tohoto opatření uváděli zaměstnavatelé zvýšení efektivnosti práce s ohledem na ekonomickou a obchodní situaci nebo uzavírání provozoven, vysvětlila Kateřina Sadílková, pověřená řízením ÚP ČR, a dodala, že vývoj počtu zaměstnavatelů i počtu propouštěných zaměstnanců má i nadále v dlouhodobém srovnání klesající tendenci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).