Hlavní navigace

Každoroční změnou místa na nového zaměstnavatele dojem neuděláte

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 7. 2011

Změna zaměstnání je nejvhodnější jednou za pět let. Myslí si to většina (61 % z téměř 1400  respondentů) návštěvníků pracovního portálu OnlinePráce. Třetina dotázaných se domnívá, že je vhodné pracovní místo změnit jednou za dva až tři roky a jen 11 % respondentů považuje za vhodné měnit místo každý rok.

Právě častá změna místa je ale pro další zaměstnavatele většinou špatný signál o nestálosti pracovníka. Personalisté za častými pracovními změnami často vidí například nezralost uchazeče o práci nebo jeho možnou konfliktní povahu.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 7. 2011 13:34

  Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz

  ... jsem viděl životopis člověka, které za 5 let vystřídal 14 míst a vydával to za přednost, že prý má široký rozhled v mnoha oblastech :-D.

 • 8. 8. 2011 18:01

  iF (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  jojo, a spousta personalnich slecen i celych zamestnavatelu s nim v podstate souhlasi, nebot jiste nepristupuje k praci nezodpovedne, systemem az se na ten pruser prijde to ja uz tu nebudu. A jak je pruzny, progresivni a prokazatelne ochotny ke zmene!

 • 30. 7. 2011 0:51

  Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  Nesnáším personalisty. Vetšinou jsou to zmalované kravičky s dlouhýma umělýma nehtama, co mají jako vedlejšák dělat nějakýmu managerovi matraci. Ono když chce bejt člověk v něčem skutečně dobrej, někdy je i dvacet let málo. Mám nejvyšší možné vzdělání technického směru, umím programovat, vyučuji databáze, Office, technické výpočty, dělám palivový články a domluvím se třemi jazyky. A pro běžného personalistu jsem mrtvej muž. Důvod? Zkejsnul jsem pár let na doktorátu protože mě to bavilo a pak jsem se snažil o kariéru na univerzitě. Bohužel doba vzdělání nepřeje. A finančně už vůbec. Navíc nejsem mladej, dynamickej sebestřednej mladej fracek se sklony k análnímu alpinismu...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).