Hlavní navigace

Kartou platíme v cizině čím dál více. Z bankomatu ale na dovolené tolik nevybíráme

Sdílet

Pokud se Češi vypraví na dovolenou do zahraničí, nejčastěji v destinaci platí kartou. Počet plateb kartou dokonce oproti roku 2017 stoupl o pětinu. Naopak výběry z bankomatů v zahraničí u Čechů tak populární nejsou. Počet výběrů se oproti loňskému roku zvýšil jen o 1 %. Největší objemy plateb se odehrály v hotelích, supermarketech a na čerpacích stanicích. Vyplývá to ze statistik Československé obchodní banky. O rostoucí oblibě bezhotovostního placení svědčí i to, že objem plateb kartami v zahraničí převýšil výběry z bankomatů takřka trojnásobně, uvedla Michaela Lhotková, výkonná ředitelka pro oblast Spotřební financování, platební řešení a otevřené bankopojištění v ČSOB.

Podle průzkumu lidé nejvíce po platební kartě sahali v Itálii, Chorvatsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. Při vybírání hotovosti z bankomatu bylo na čele podle objemu Slovensko před Chorvatskem a Německem. Itálie byla tentokrát až čtvrtá v pořadí. Největší podíl na objemu zahraničních plateb debetními nebo kreditními kartami tvořily hotely a ubytovací zařízení (25 %). Následovaly supermarkety (14 %), čerpací stanice (13 %) a restaurace (9 %).

Ze všech letních transakcí platební kartou v zahraničí bylo 60 % provedeno bezkontaktně, což představuje nárůst o 20 % oproti roku 2017.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).