Spočítejte si...

Zavřít

Kampeličky by měly být zrušeny, prohlásil šéf Komerční banky

Tvrdý direkt dostal sektor družstevních záložen od šéfa Komerční banky. Albert Le Dirac'h prohlásil, že kampeličky by měly být zrušeny, protože jsou špatně řízené, netransparentní a představují systémové riziko pro český bankovní trh. Albert Le Dirac'h to prohlásil v rozhovoru pro týdeník Ekonom.

Náklady na vyplacení garantovaných vkladů zkrachovalé Metropolitního spořitelního družstva představují téměř polovinu peněz ve Fondu pojištění vkladů, do kterého přispívají všechny banky, říká Dirac'h a poukazuje na to, že přestože vklady v kampeličkách představují pouhé 1 % všech vkladů, krach některé z nich neúměrně zatěžuje právě FPV.

Podobnou kritiku již dříve vyslovili členové rady České národní banky, například její guvernér Miroslav Singer. ČNB také odebrala licenci Metropolitnímu spořitelnímu družstvu a již rok vyšetřuje WPB Capital, kterému omezila činnost.

Babiš: Chci omezit výdajové paušály Ekonomové: Třetí sazba DPH? Nesmysl        
cml11
cml11 (neregistrovaný) 62.209.192.---
21. 3. 2014 7:35 Nový

Fond pojištění vkladů

celé vlákno

Tím ale zároveň říká, že FPV je schopen pokrýt max 2% vkladů. Neboli že krach jakékoli větší finanční instituce neustojí a jeho funkčnost je tak přinejmenším diskutabilní.

Pe
Pe (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
21. 3. 2014 10:21 Nový

Re: Fond pojištění vkladů

celé vlákno

Vlastně tím taky říká, že povinnost hradit do fpv ho pěkně sxxx, když to pak vyžerou nějací amatéři z kampeliček. Tak ať si to kryjou sami. Ale znáte to, to tvrdíme my:)