Kam až se vyšplhá cena zlata?

Komodity mohou představovat zajímavou investici, která by neměla chybět ve správně rozloženém portfoliu. Přinášíme vám proto stručný aktuální vhled do problematiky.

Analytici z Goldman Sachs predikují pro následující rok růst ceny zlata na 1650 dolarů za unci. Dá se takový vývoj opravdu předpokládat? Obchodování se zlatem je ovlivněné dalším kvantitativním uvolňováním v USA a následným poklesem hodnoty amerického dolaru, které, spolu se zájmem investorů o zlato jako ochrany před inflací a v čase nejistoty, posouvají ceny vzhůru, okomentoval vývoj Martin Kadlec ze Saxo Bank s tím, předpokládá další růst cen. Podle Kadlece je přesto důležité sledovat případnou korekci ke konci roku způsobenou realizováním zisků, která by mohla být tak velká, jako například letos v červenci. Důležité je sledovat úroveň 200denního klouzavého průměru a předpokládám, že by se zlato mohlo vyšplhat až k 1650 dolarů za unci ke konci příštího roku, dodal Kadlec. 


Paušály k běžnému účtu prý chce každý druhý Čech Vláda slibuje, že elektřina zdraží maximálně o desetinu. Zdaní fotovoltaiku