Hlavní navigace

Jiří Schneller je novým členem představenstva České exportní banky

Sdílet

Lenka Kašparová 5. 8. 2020

Česká exportní banka (ČEB) má nového člena představenstva, stal se jím finančník Jiří Schneller, který v minulosti řídil několik pojišťovacích ústavů. Například v letech 2012 až 2019 zastával funkci ředitele a předsedy představenstva pojišťovny Aegon. Představenstvo banky je trojčlenné. Předsedá mu generální ředitel Jaroslav Výborný, vedle Jiřího Schnellera je dalším členem ještě náměstek pro oblast řízení rizik Emil Holan. ČEB se na základě rozhodnutí vlády má stát dceřinou společnosti státní pojišťovny EGAP.

Banka se stane stoprocentní dcerou pojišťovny EGAP. ČEB si přitom zachová své místo na finančním trhu, a to nejen při financování exportu ve velmi specifických oblastech. Jsme přesvědčeni, že může hrát důležitou roli i v dalších oblastech. Věřím, že nové složení představenstva dokáže posunout integrační procesy výrazným krokem kupředu, říká Ondřej Landa, náměstek Ministerstva financí.

Novým členem vedení České exportní banky se stal Jiří Schneller.
Autor: Lenka Kašparová

Novým členem vedení České exportní banky se stal Jiří Schneller.

Podle Jaroslava Výborného se bude ČEB v rámci budoucího celku soustředit na potřeby tuzemských exportérů. Česká ekonomika je na exportu závislá a naším cílem je poskytovat českým vývozcům ještě lepší služby, zvláště v době koronavirové pandemie, dodává Jaroslav Výborný.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).