Hlavní navigace

OSVČ a společníci malých s. r. o mohou žádat o kompenzace už jen dva dny

Sdílet

Lenka Kašparová 5. 8. 2020

Lhůta pro podání žádosti na vyplacení kompenzačního bonusu za druhé bonusové období (tedy za dny od 1. května do 8. června 2020) uplyne tento v pátek 7. srpna 2020. Osoby samostatně výdělečně činné a společníci malých s. r. o. si totiž mohou o kompenzační bonus zažádat nejpozději do 60 dnů po skončení bonusového období. Poté už uplatnění nároku na kompenzace za druhé období nebude možné.

Finanční správa k 3. srpnu přijala a zpracovala od OSVČ celkem 916 917 žádostí a vyplatila živnostníkům částku přesahující 20 miliard korun. Od společníků malých s. r. o. přijala a zpracovala 79 300 žádostí a vyplatila jim přes 1,6 miliard korun. Obě skupiny přitom o kompenzace nejčastěji žádaly prostřednictvím e-mailu.

Kromě OSVČ a společníků malých s. r. o. mohou o kompenzační bonus žádat osoby vykonávající práci na základě dohody o provedení práce (DPP) nebo dohody o pracovní činnosti (DPČ.)
Autor: Lenka Kašparová

Kromě OSVČ a společníků malých s. r. o. mohou o kompenzační bonus žádat také osoby vykonávající práci na základě dohody o provedení práce (DPP) nebo dohody o pracovní činnosti (DPČ.)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).