Hlavní navigace

Jih země je extrémní. Najdete tu nejdražší i nejlevnější benzín

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 6. 2011

Průměrné ceny pohonných hmot se v uplynulém týdnu po předchozích poklesech vrátily k růstu. Nejprodávanější benzin natural 95 zdražil o deset haléřů na průměrných 34,95 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o 12 haléřů na 34,16 korun z litr. Ukazují to aktuální údaje společnosti CCS.

Podle analytiků bylo za růstem zdražení ropy na burze v Rotterdamu. V příštích dnech by tento tlak na zvýšení cen měla vyrovnávat koruna, která k dolaru posiluje (měnový pár USD/CZK).

Cenové extrémy u naturalu 95 panují na jihu země. Nejdražší byl v neděli v Jihomoravském kraji, průměrná cena zde sice oproti celkovému trendu klesla o deset haléřů, ale i tak 35,43 korun za litr zůstalo republikovým maximem. Nejlevnější byl benzin v Jihočeském kraji. Jeho cena zde během týdne vzrostla o 12 haléřů na 34,53 korun za litr.

V Jihomoravském kraji je nejdražší také nafta, litr se zde průměrně nakupoval za 34,75 koruny. Nejlevnější diesel byl v neděli za 33,74 Kč/l v Ústeckém a Olomouckém kraji.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).