Hlavní navigace

Konzeravtivní Češi: ženy si půjčují na ledničky, muži na auta

Sdílet

Jiří Hovorka 6. 6. 2011

Typickým žadatelem o úvěr je žena ve věku 40 – 45 let, která nejčastěji využívá střednědobou půjčku v průměrné výši 70 až 100 tisíc korun. To ukazují úvěrové statistiky Poštovní spořitelny.

Zatímco cílem žen je nejčastěji úhrada méně nákladných věcí, jako nákup bílé elektroniky, domácích spotřebičů či počítače pro děti, muži z půjčky obvykle financují nákup automobilu nebo výdaje spojené s pořízením či rekonstrukcí bydlení. Je to dáno částečně u nás stále přetrvávajícím tradičním rozdělením rolí v rodině a skutečností, že muž mívá vyšší příjmy, popisuje Libor Svoboda, manažer pro Produkty a služby Poštovní spořitelny.

Statistiky dále ukazují, že obyvatelé menších měst si berou půjčky zhruba o třetinu nižší než lidé z měst nad 100 tisíc obyvatel a že účel půjčky má spojitost s věkem. Zatímco lidé starší 40 let si nejčastěji berou půjčky na věci běžné potřeby, klienti ve věkové skupině 30 – 40 let si půjčují na výdaje spojené s bydlením, které začínají řešit vstupem do trvalého partnerství nebo s narozením dítěte.Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).