Hlavní navigace

Jakou sazbu nyní dostanete pro pětiletou fixaci?

Sdílet

Gabriela Hájková 21. 4. 2015

Ve Velké Británii se s velkou slávou začaly nabízet hypotéky s pětiletým fixem za méně než 2 %. Banka HSBC tam nabídla pětiletou fixaci za 1,99 % ročně, ale do 60% LTV a při skvělé bonitě. Průměr pětiletých fixací v Británii podle tamní centrální banky klesl pod 3 %.

V České republice je zatím možné dosáhnout na úrok ještě nižší. Průměrná úroková sazba do 70 % LTV se v ČR při pětiletém fixu pohybuje kolem hodnot 2,24 % ročně. Nejnižší sazbu nyní pro pětiletou fixaci nabízí UniCredit Bank a to na úrovni 1,59 % ročně. Je ale podmíněna dostatečnou bonitou, sjednáním pojištění schopnosti splácet a pořízením kreditní karty a běžného účtu.

Vybírat si ale hypotéku čistě jen podle úrokové sazby by bylo krátkozraké. Hypotéku s pětiletou fixací nyní za méně než 2 % nabízí 7 bank a každá má jiné požadavky pro její poskytnutí, takže konečná úroková sazba se může od nabídkové sazby výrazně lišit, upozorňuje Luboš Svačina ze společnosti Golem Finance s tím, že vždy záleží v první řadě na bonitě klienta, účelu, míry zapojení vlastních prostředků, ochoty využít dalších produktů z nabídky banky a v neposlední řadě také vyjednávacích schopnostech klienta či hypotečního specialisty. 

Pětileté fixace u nás nyní jasně dominují. Další nejoblíbenější variantou je tříletý fix. Oblibu ale získávají i sedmileté fixace, které banky dříve nenabízely.

Březnový výsledek objemu sjednaných hypoték zveřejní portál hypoindex.cz tuto středu, v součtu však očekáváme, že objem sjednaných hypoték v prvním čtvrtletí 2015 pravděpodobně přesáhne 35 miliard korun a hodnota indexu klesne ke 2,20 %, myslí si Svačina.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).