Hlavní navigace

Jaké šance na trhu práce mají lidé přes 60?

Sdílet

V České republice se vedou diskuze o tom, že padesátníci a starší mají větší potíže se sehnáním zaměstnání, a to právě kvůli věku. Nemusí to ale platit vždy. Stále více firem si uvědomuje, že kvalitních lidí s celoživotními zkušenostmi je na trhu práce nedostatek. Uchazeči vyššího věku jsou pro ně naopak velmi cenní i vzhledem k posunu věkové hranice odchodu do důchodu, kdy se společnosti nemusí tolik obávat brzkého odchodu, uvádí Alice Grünová z personálně-poradenské společnosti McROY Czech.

Firmy se tak snaží například postavit ideální tým, ve kterém bude zastoupená mladá i starší generace. Ti zkušenější pak předávají znalosti mladší generaci.

Existuje navíc řada profesí, u kterých věk není primárním faktorem. Jedná se o obory, kde je nutné celoživotní vzdělávání, jako jsou lékaři, advokáti, soudci či vědci. kolegů.

Jistá omezení pro tuto věkovou skupinu mohou platit spíše ve fyzicky náročnějších profesích, jako jsou například svářeči apod.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 5. 2016 9:22

  Alex (neregistrovaný) ---.elko.cz

  To jsou pouze příklady povolání. Káždý sám je za sebe zodpovědný. Pokud někdo ustrnul ve svém profesním růstu a vzdělání hned po té co nastoupil do fabriky k pásu, tak bohužel při jeho nerozvíjející se kvalifikaci o něj nebude moc zájem, ale za to nemůže zaměstnavatel.

 • 4. 5. 2016 7:44

  zdena (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Máte na výběr: a/ 0
  b/ žádná

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).