Hlavní navigace

Jaké příspěvky a bonusy nabízí jednotliví dodavatelé energií?

Sdílet

Dodavatelé energií nabízejí svým klientům i různé bonusy nebo možnost nakoupit určité zboží se slevou. Přinášíme tipy na několik zajímavých výhod. Nezapomeňte ale také na to, že hlavní by mělo být to, zda se vám ten který dodavatel energií opravdu vyplatí. Proto než jakoukoli výhodu přijmete, ujistěte se, že to není výměnou za závazek odebírat energii po určitou dobu.

Zda se vám váš stávající dodavatel opravdu vyplatí zjistíte snadno v naší nezávislé KALKULAČCE ENERGIÍ.

Příspěvek na nákup nového spotřebiče

Někteří dodavatelé přidávají svým klientům na nákup nového spotřebiče (například plynový sporák) či kotle.

Tuto výhodu najdete u společnosti Centropol, E.ON, Gas International, Pražská plynárenská.

Asistence nebo pojištění

Oblíbené jsou také asistenční služby, které zajistí technickou podporu v případě havárie (například instalatéra, elektrikáře či topenáře). Není ale výjimkou, že si musíte měsíčně nějakou částkou přispět.

Tuto výhodu najdete u společnosti E.ON, ČEZ, Bohemia Energy, Centropol, Energie pro život, Pražská plynárenská nebo Europe Easy Energy.

Jiní dodavatelé nabízejí pojištění proti krizovým životním situacím, jako je onemocnění či ztráta zaměstnání. Ani v tomto případě ale nepočítejte, že byste měli pojistku úplně zadarmo. Před jejím sjednáním navíc porovnejte limity plnění s nabídkou na trhu.

Tuto výhodu nabízí ČEZ, E.ON.

Slevy pro seniory a věrné zákazníky

Někteří dodavatelé poskytují výhody seniorům, juniorům (odběratelům do 30 let) nebo držitelům průkazu ZTP, například formou nižších cen. Jiní nabízejí slevy na kulturní akce nebo nákup zboží či finanční bonus za doporučení.

Tuto výhodu nabízí: slevy pro seniory (Elimon, Europe Easy Energy, Fonergy, Pražská plynárenská), slevy pro juniory (Europe Easy Energy), věrnostní program (E.ON, RWE, Bohemia Energy, Gas International), sleva za více odběrných míst (Europe Easy Energy, Fonergy), sleva za doporučení zákazníka (Elimon).

Ekologie

U některých dodavatelů můžete získat například příspěvek na nákup elektrokola nebo třeba slevu na zakoupení vozidla na CNG. 

Tuto výhodu nabízí: E.ON, Pražská plynárenská.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 4. 2015 20:17

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Kde je taková sleva? Na jejich stránkách jsem nic nenašel. Ani o ní nevím, i když jsem jejich klient.

 • 10. 11. 2015 13:40

  Antonín Kučera (neregistrovaný) 46.23.66.---

  poměry jaké jsou pro důchodce mi přijdou hrozné, mám velmi nízký důchod a stát není schopný se postarat, aspoň že těch pár firem jako je dr.max u kterého mám 50% slevu na léky a bohemia energi kteří mi zase dali slevu na energie, jsem vděčný za to že se nám snaží tyto firmy vyjít vstříc...

 • 19. 12. 2017 13:21

  Leoš (neregistrovaný) 146.185.28.---

  Je spoustu lidí co nehledění jen na čistý odběr, ale chce k tomu ještě spoustu dalších výhod bonusů. Osobně třeba nemám rád, když firma vrhá z jednoho odvětví do druhého a spojuje to dohromady. Asistenci však oceňuju ta se hodí, vypověděl mi kotel, cinknul jsem bohémce a pomohl mi to vyřešit, je fakt že si něco málo měsíčně přispívám, ale za tuhle urgentní pomoc mi to stojí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).