Hlavní navigace

Jaké předsudky mají lidé o vztahu k financím a bance?

Sdílet

V oblasti vztahů k financím a přístupu k bance panuje v České republice mnoho předsudků. Někteří například zastávají názor, že mladí lidé si dnes běžné účty zakládají výhradně přes internet a naopak starší generace nedá na kamenné pobočky bank dopustit. Ne vždy je to ale pravda. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala UniCredit Bank.

Jedním z předsudků je například tvrzení, že mladí lidé chodí do banky jen skrze on-line přístup. Podle průzkumu ale třetina mladé generace preferuje pobočku banky, kam chodí své služby využívat a případně i něco řešit. To je nejvíce ze všech generací

Další rozšířený názor je, že Češi příliš nemění své banky a zůstávají většinou tam, kde jsou. Za posledních 5 let ale vyzkoušelo novou banku 40 % Čechů. Nemusí se nutně jednat o změnu, kdy lidé zruší účet u jedné banky a jdou k jiné. Často dochází k tomu, že si pořídí další účet a zkoušejí, co jim nová banka umí nabídnout.

Pravda není ani to, že by si Češi nespořili a nezajišťovali se na stáří. 75 % dotázaných si na penzi spoří. Více než polovina (54 %) má spořicí účet a pětina rodičů pravidelně investuje v průměru 1250 Kč měsíčně.

Také už neplatí, že starší generace nerozumí technologiím. Třetina oslovených lidí nad 55 let uvedla, že své finance spravuje on-line. Každý desátý již někdy vložil peníze přes bankomat.

Často také panuje názor, že prarodiče a obecně generace seniorů má doma přebytečnou hotovost. Pouze 22 % osob z této věkové skupiny má ale doma více, než 5000 Kč To je paradoxně nejméně ze všech zkoumaných generací.

Jak velkou hotovost mají doma senioři?
Autor: UniCredit Bank

Jak velkou hotovost mají doma senioři?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).