Hlavní navigace

Jak vypadá průměrný třicátník? Je zajištěný, má byt, auto a pravidelně spoří

Sdílet

Téměř polovina ze současné generace třicátníků má bydlení na hypotéku, kterou stále splácí. Jezdí také vlastním vozem, spoří a investují. Vyplynulo to z průzkumu UniCredit Bank.

Většina Čechů ve věku 30 – 39 let je finančně zabezpečená. Téměř každý druhý uvádí, že mu z výplaty zbývá dost, aby si mohl nakoupit, co potřebuje, a ještě si k tomu něco ušetřit. Před pěti lety to přitom tvrdila jen necelá třetina z nich, říká Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Kolik vám zbývá z vašeho příjmu?
Autor: UniCredit Bank

Kolik vám zbývá z vašeho příjmu?

Stále více třicátníků také myslí na budoucnost a tomu přizpůsobuje i spoření. V roce 2012 spořilo jen 45 % dotázaných, ale v roce 2017 je to 69 %.  Šest z deseti třicátníků má již také vyřešené bydlení, a to nejčastěji formou hypotéky. Ale 30 % lidí z této generace si hypotéku dovolit nemůže.

Velice důležité je pro Čechy v této věkové skupině i auto. Většina jej chce vlastnit než si ho pronajímat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 9. 2017 16:01

    banesto (neregistrovaný) ---.starnet.cz

    Zajištěný třicátník podle toho tupce, co stvořil tento článek, je zadlužený na celý život hypotékou, auto asi tak 15 let staré a nemá děti. Opravdu si snad myslí, že takhle vypadá zajištěný život? Možná tak žijí v UniCredit, ale obyčejný dělník rozhodně ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).