Hlavní navigace

Pracovali jste i v Německu? Na otázky k důchodu odpoví konzultační dny ČSSZ

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 9. 2017

Pokud jste v minulosti pracovali nebo pracujete v České republice i v Německu, vznikne vám při účasti na důchodovém pojištění v obou státech také nárok na český i německý důchod.

Máte-li otázky týkající se podmínek nároků na důchod, dob pojištění, důchodového věku, postupu při uplatňování žádostí o důchod, ale i informace o stavu probíhajícího důchodového řízení, můžete si je nechat zodpovědět na poradenských dnech České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a Deutsche Rentenversicherung (DRV).

Ty proběhnou v úterý 17. 10. 2017 od 10 do 16:30 a ve středu 18. 10. 2017 od 9 do 16 hodin v Klientském centru ČSSZ na adrese: Křížová 25, Praha 5.

Vzhledem k tomu, že o akci je podle zprávy ČSSZ tradičně velký zájem, zájemci o bezplatnou konzultaci by se měli objednat. Kontakty pro sjednání termínu a dále doklady, které je třeba si na konzultaci přinést, najdete na plakátu k akci.


Autor: ČSSZ

Konzultační tým bude tvořit vždy český a německý odborník. Zajištěno bude i tlumočení. O konání poradenských dnů jsou potenciální zájemci informováni také prostřednictvím dopisu německého nositele důchodového pojištění, plakátů a webových stránek obou institucí, informuje zpráva ČSSZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).