Hlavní navigace

Jak správně požádat o autentizační údaje k evidenci tržeb?

Sdílet

O autentizační údaje k elektronické evidenci tržeb (EET) mohou podnikatelé žádat pouze elektronicky přes Daňový portál s využitím přihlašovacích údajů do datové schránky (tj. s ověřenou identitou způsobem, kterým se lze přihlásit do datové schránky) nebo osobně na finančním úřadě.

Žádost o autentizační údaje podaná nepodporovaným způsobem (tedy například datovou schránkou nebo papírově) je vadná a správce daně vám na jejím základě nepřidělí autentizační údaje. Naopak vás vyzve k odstranění vady podání tak, že podáte novou žádost přes Daňový portál nebo osobně na finančním úřadě.

Za prvních pět dní od spuštění vydávání autentizačních údajů o ně požádalo zhruba 500 subjektů. Podíl elektronických podání a osobních návštěv finančních úřadů byl podle Finanční správy přibližně stejný.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2016 20:32

  novakmi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Pokud by někdo potřeboval používat EET jen pro sporadický prodej, připravil jsem jednoduchou aplikaci pro PC. Zatím je určena spíš technicky (IT) zdatnějším, jelikož je přes příkazovou řádku, je potřeba editovat zdrojový skript (pokud bude čas, budu vylepšovat, přidám okenní aplikaci). Je odzkoušená oproti testovacímu prostředí, proto uvítám případné připomínky z ostrého provozu.

 • 27. 9. 2016 15:16

  Trubadur (neregistrovaný) ---.airweb.cz

  Rozhodně tuto Vaši iniciativu vítám.
  Máme řádově dvě desítky plateb měsíčně - kvůli tomu se mi nechce platit měsíční paušál...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).