Hlavní navigace

Klienti Fio banky si mohou sjednat kontokorent výhradně online

Sdílet

Klienti Fio banky si nově mohou vyřídit kontokorent kompletně online přes internetové bankovnictví. Banka zde nabízí na výběr ze tří tarifů:

  • Tarif 1 – pokud potřebujete čerpat peníze na delší dobu (za přistavení a obnovu banka účtuje vyšší poplatek, úroková sazba je ale nejnižší),
  • Tarif 2 – pokud potřebujete čerpat peníze jen dočasně (o něco vyšší sazba ale výrazně nižší poplatek za přistavení a obnovu),
  • Tarif 3 – pokud plánujete peníze čerpat pouze výjimečně (nejvyšší úroková sazba ale bez poplatku za přistavení a obnovu).

U Tarifu 3 můžete získat po roce čerpání při řádném plnění smlouvy banka zlevní sazbu o 2 % a v dalším roce za téže podmínek o další 2 % ročně. Slevu z úrokové sazby mohou získat i klienti, kteří už kontokorent ve Fio bance alespoň rok čerpají, a také klienti, kteří v jiné bance alespoň rok čerpají kontokorent s podobnými parametry.


Autor: Fio banka

Dále je potřeba zadat částku, kterou chcete mít ke svému účtu přistavenou (5000 – 1,5 mil. Kč nebo 200 – 55 500 eur) a žádost odeslat bance. Ta vám následně do aplikace zašle zprávu o (ne)schválení úvěru a smlouvu k podpisu, kterou autorizujete pomocí kódu zaslaného SMS zprávou. Kontokorent do 10 000 Kč mohou čerpat také studenti druhého a vyššího ročníku vysoké školy.

Kompletní vyřízení online se týká jen fyzických osob. Podnikatelé a právnické osoby mohou sice v internetovém bankovnictví podat žádost, smlouvu ale musí podepsat na pobočce.

V digitalizaci služeb plánuje banka pokračovat. Chystáme například možnost sjednat si pojištění k již vydané platební kartě online a další novinky, které postupně zveřejníme, uvedl tiskový mluvčí Ján Franek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).