Jak správně pojistit dítě?

Sdílet

Někteří finanční poradci čekají na novopečené maminky již v porodnici a ideálně hned po propuštění domů by jim nabízeli k podpisu nejrůznější pojištění pro novorozence. Pokud ale chcete dítě skutečně pojistit, není potřeba tak činit hned druhý den po jeho narození. V takové chvíli myslete spíše na vlastní pojištění, které by mělo ochránit dítě v případě, že vás postihne úraz, vážné onemocnění apod. UNIQA pojišťovna přinesla několik tip, jak dítě pojistit.

Pokud se k pojištění dítěte odhodláte, mezi prioritami by mělo být pojištění rizika vážného úrazu s dlouhodobými či trvalými následky. Časté bývá i pojištění proti vážným nemocem, které se v populaci často vyskytují a mají dlouhodobý vliv na kvalitu života. Za zvážení stojí i pojištění denních dávek za pobyt v nemocnici. 

Důležitou otázkou je i nastavení pojistných částek. Obecně se doporučuje v řádu alespoň 500 000 Kč, a to i v případě pojištění proti závažným onemocněním. U pojištění denních dávek se pak doporučuje nastavit plnění na několik stokorun. Pokud je pojištění příliš drahé a chtěli byste na něčem ušetřit, omezte denní odškodné za dobu léčení úrazu, případně denní dávky za hospitalizaci.

Změna dětského pojištění na dospělé pak závisí na výstupním věku. Někde to bývá v 18 letech, jinde až ve 26 letech.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Psaním jsem skloubila své znalosti ze studií financí a žurnalistiky. Ráda se učím nové věci, tančím a běhám.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).