Hlavní navigace

ČOI: Pozor na padělky prodávané přes sociální sítě a internet

Gabriela Hájková

Kromě klasických e-shopů se začíná na internetu rozmáhat i prodej přes sociální sítě. Jak ale vyplývá ze šetření České obchodní inspekce (ČOI), ne vždy je odtud spotřebiteli doručeno zboží v požadované kvalitě.

Na základě podnětů spotřebitelů provedli inspektoři ČOI Středočeského kraje a Hlavního města Prahy kontrolu zaměřenou na nabídku a prodej zboží přes internet a sociální sítě Facebook a LetGo, uvádí zpráva ČOI s tím, že na začátku května při kontrolách inspektoři zjistili nezákonný prodej padělků.

V prvním případě při kontrole nabídky přes aplikaci LetGo, kdy prodávající byl uveden pod jménem Mája Suchá, byly objednány 3 kusy výrobků označené ochrannou známkou Michael Kors. Celková cena originálních výrobků činila 26 000 Kč. Následně byla s prodejcem sjednána schůzka na veřejném místě (Obchodní centrum Galerie Fénix) za účasti Policie ČR, kde proběhl nákup a zajištění tohoto zboží, uvádí zpráva ČOI s tím, že na další padělky narazila při prodeji přes internetové stránky www.sbazar.cz/luxurious07. Zde byla objednána kabelka Louis Vuitton. Kontrolou byla prokázána nabídka a prodej padělku. Stejně tak bylo zajištěno zboží nabízené a objednané přes www.cz.flame-fashion.com, které bylo doručeno z Bulharska. Jedná se o padělané textilní zboží ochranné známky Adidas.

Našli jste v článku chybu?