Hlavní navigace

Jak si najít práci v zahraničí a na co dát pozor? Poradí bezplatná přednáška

Sdílet

Gabriela Hájková 17. 7. 2015

Celoevropská síť služeb EURES, která je součástí Úřadu práce ČR (ÚP ČR), uspořádá sérii bezplatných přednášek o pracovním uplatnění v zahraničí.

Na přednášce se bude probírat například:

 • jaké požadavky mají evropští zaměstnavatelé na budoucí i stávající zaměstnance,
 • jak a kde hledat volná pracovní místa v Evropě,
 • a na co si dávat pozor při výběru zaměstnavatele.

Tato a další témata se budou probírat na 12 přednáškách, které proběhnou ve Středočeském kraji během čtyř následujících měsíců. Konat se budou na jednotlivých kontaktních pracovištích ÚP ČR v regionu.

EURES dále pořádá i akce, které mají pomoct najít zaměstnání v cizině i v dalších, zejména příhraničních, krajích. Všechny najdete v kalendáři akcí.

Pořadatelé se chtějí zaměřit na aktivní spolupráci s konkrétními skupinami nezaměstnaných. Tak například absolventům chceme pomoci s využitím jejich čerstvě nabytých znalostí ze školy, dlouhodobě nezaměstnané zase podpořit v uplatnění jejich už dříve získaných dovedností v určitém oboru, uvedl ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kolíně Jan Máslík.

Akce jsou určené hlavně pro zájemce mezi 18 – 35 lety se základní znalostí angličtiny, němčiny nebo jiného evropského jazyka a absolventy škol zaměřených na hotelnictví, gastronomii a technické obory. Právě tyto pozice chtějí evropští zaměstnavatelé podle ÚP ČR nejvíce obsazovat. Přijít ale může kdokoli se zájmem o zaměstnání v zahraničí. Akce jsou bez vstupného.

První přednáška proběhne dne 22. 7. 2015 od 9 hod. v prostorách Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kolíně (Kutnohorská 39, Kolín). Dále bude prezentace v Kutné Hoře (28. 7.), Mělníku (12. 8.), Nymburku (19. 8.), Mladé Boleslavi (26. 8.), Benešově, Praze – Východ a Západ (8. 9.), v Rakovníku, Kladně, Berouně a Příbrami. Finále celé série se pak uskuteční dne 8. 10. 2015 od 10. 00 hod. v budově Krajské pobočky ÚP ČR v Příbrami (nám. T. G. Masaryka 145, Příbram). Všechny najdete v kalendáři akcí.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 7. 2015 18:53

  Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

  Tak to je klasický paradox, tyto přednášky se budou konat v kraji s právě nejnižší nezaměstnaností v ČR! Jaký to má smysl? Zdá se, že Úřadu práce o pomoc nezaměstnaným v tomto případě ani tak nejde. Jen mě překvapuje, že mě to stále překvapuje, už jsem si na to měl za ty léta zvyknout. Pravděpodobně se neumím přizpůsobit, tedy jsem nepřízpusobivý.

 • 31. 5. 2018 1:23

  Laďka V. (neregistrovaný) 2a02:768:9309:----:----:----:----:----

  Je dobře, že se takové přednášky dělají. Také jsem na takové byla, když jsem si nemohla najít práci. Pomohla mi hlavně v tom, abych se otevřela i příležitostem, se kterými nemám vůbec žádnou zkušenost. Práci jsem si nakonec našla na Slovensku, konkrétně přes https://www.ekariera.sk/ , a musím říct, že takto spokojená už jsem hodně dlouho nebyla.

 • 18. 9. 2019 0:02

  Grófka (neregistrovaný) ---.166.cus.dsidata.sk

  Ak ideš pracovať do zahraničia, najdôležitejší je výber spoľahlivej agentúry. Keď si chceš nájsť dobrú brigádu v zahraničí a neskončiť v zahraničí s dlhým nosom, tak pred vycestovaním je dobré si overiť všetky detaily ohľadom tvojho budúceho zahraničného zamestnávateľa a pýtať si od agentúry kontakty na pracovníkov, ktorí pracovali pre toho istého zamestnávateľa. len tak naozaj zistíš ku komu ťa agentúra posiela.
  Na Slovensku existuje agentúra Pro-Staff, ktorá ponúka prácu alebo brigády v zahraničí pri mori: www.prostaff.sk/praca-v-zahranici/ Organizujú stretnutia so zamestnávateľmi na pohovoroch, takže si môžeš zamestnávateľa oťuknúť naživo, prv než odídeš pracovať do zahraničia. Chodia cez nich hlavne študenti, ale majú ponuky aj na dlhšiu dobu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).