Hlavní navigace

Jak si najít práci v zahraničí a na co dát pozor? Poradí bezplatná přednáška

Gabriela Hájková

Celoevropská síť služeb EURES, která je součástí Úřadu práce ČR (ÚP ČR), uspořádá sérii bezplatných přednášek o pracovním uplatnění v zahraničí.

Na přednášce se bude probírat například:

  • jaké požadavky mají evropští zaměstnavatelé na budoucí i stávající zaměstnance,
  • jak a kde hledat volná pracovní místa v Evropě,
  • a na co si dávat pozor při výběru zaměstnavatele.

Tato a další témata se budou probírat na 12 přednáškách, které proběhnou ve Středočeském kraji během čtyř následujících měsíců. Konat se budou na jednotlivých kontaktních pracovištích ÚP ČR v regionu.

EURES dále pořádá i akce, které mají pomoct najít zaměstnání v cizině i v dalších, zejména příhraničních, krajích. Všechny najdete v kalendáři akcí.

Pořadatelé se chtějí zaměřit na aktivní spolupráci s konkrétními skupinami nezaměstnaných. Tak například absolventům chceme pomoci s využitím jejich čerstvě nabytých znalostí ze školy, dlouhodobě nezaměstnané zase podpořit v uplatnění jejich už dříve získaných dovedností v určitém oboru, uvedl ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kolíně Jan Máslík.

Akce jsou určené hlavně pro zájemce mezi 18 – 35 lety se základní znalostí angličtiny, němčiny nebo jiného evropského jazyka a absolventy škol zaměřených na hotelnictví, gastronomii a technické obory. Právě tyto pozice chtějí evropští zaměstnavatelé podle ÚP ČR nejvíce obsazovat. Přijít ale může kdokoli se zájmem o zaměstnání v zahraničí. Akce jsou bez vstupného.

První přednáška proběhne dne 22. 7. 2015 od 9 hod. v prostorách Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kolíně (Kutnohorská 39, Kolín). Dále bude prezentace v Kutné Hoře (28. 7.), Mělníku (12. 8.), Nymburku (19. 8.), Mladé Boleslavi (26. 8.), Benešově, Praze – Východ a Západ (8. 9.), v Rakovníku, Kladně, Berouně a Příbrami. Finále celé série se pak uskuteční dne 8. 10. 2015 od 10. 00 hod. v budově Krajské pobočky ÚP ČR v Příbrami (nám. T. G. Masaryka 145, Příbram). Všechny najdete v kalendáři akcí.

Našli jste v článku chybu?
  • 19. 7. 2015 18:53

    Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 91.199.164.---

    Tak to je klasický paradox, tyto přednášky se budou konat v kraji s právě nejnižší nezaměstnaností v ČR! Jaký to má smysl? Zdá se, že Úřadu práce o pomoc nezaměstnaným v tomto případě ani tak nejde. Jen mě překvapuje, že mě to stále překvapuje, už jsem si na to měl za ty léta zvyknout. Pravděpodobně se neumím přizpůsobit, tedy jsem nepřízpusobivý.