Hlavní navigace

Jak na vánoční nákupy, abyste se nevydali ze všech peněz?

Sdílet

Pro mnoho peněženek jsou Vánoce zatěžkávací zkouškou. Sberbank zveřejnila několik rad, jak nakupovat vánoční dárky, aby vás váš rodinný rozpočet na konci roku nepříjemně nepřekvapil.

Plánujte dvojnásob

Nejběžnější chybou je absence plánu. Ve většině případů mají lidé představu, kolik peněz mají měsíčně k dispozici, ale často ztrácejí přehled o tom, kolik peněz již utratili a jaká je aktuální bilance. Je jedno, jakou bude mít plán formu, zda excelovské tabulky v počítači, nějaké aplikace v tabletu či telefonu nebo tradiční rozvahy tužkou na papíře. Je třeba, aby věrně odrážel příjmy a nutné výdaje v daném období. Po tomto jednoduchém kroku již bude jasnější, kolik peněz zbude na vánoční dárky, říká Hana Drápalová ze Sberbank.

Pokud máte finanční rezervu, která je určena na pokrytí nenadálých výdajů, rozhodně by neměla sloužit na nakupování vánočních dárků.

Nákupy on-line

Pokud nakupujete dárky v internetových obchodech, můžete leckdy získat nižší cenu, než v kamenném obchodě. Navíc máte možnost okamžitého srovnání parametrů a cen daného produktu s dalšími.

Jestliže zvažujete nějaký dárek financovat půjčkou, měla by to být věc, která je užitečná a dlouho vydrží.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).