Pohled na život v důchodu se liší stát od státu. Vyplývá to z demografické studie skupiny Allianz, podle které mladí lidé nemají důvěru ve státní důchodové systémy. V některých evropských zemích podle výsledků mladá generace nepovažuje ani spoření za příliš důležité. Další část mladých pak nemá dostatek na úspory na stáří.
Podle zprávy o výsledcích analýzy je nejviditelnějším rozdílem mezi generacemi v různých zemích jejich pohled na budoucnost. Například v Japonsku či ve Francii jsou sledované věkové skupiny (30 – 45 let a 60 – 75 let) pesimistické. V rámci očekávání pro příštích deset let života je optimistických pouze 4 % Japonců ve věku 30 – 45 let. Naopak v Malajsii se u obou generací skoro 60 % lidí budoucnosti nebojí.
Na otázku, jaké okolnosti jsou v životě nejdůležitější k zabezpečení jistoty, lidé nejčastěji odpovídali „peníze a úspory“, a to v obou věkových skupinách. V Japonsku si to myslí 65 % dotázaných, v Malajsii 75 % respondentů. V jihoevropských zemích, jako jsou Turecko či Itálie, je pro účastníky průzkumu důležitá spíše rodina. Většina mladých si pak bez ohledu na státní příslušnost (až na Německo) myslí, že nemá dostatek peněz na zabezpečení se po dobu důchodu. Obyvatelé Francie a Itálie přitom zároveň nepovažují spoření za tak důležité.