Hlavní navigace

Internetové bankovnictví stagnuje. Lidé se přesouvají k bankám v mobilu

Sdílet

Internetové a mobilní bankovnictví proniká do života Čechů čím dál více. Internetové bankovnictví dnes používá přibližně 67 % lidí. Oproti tomu v roce 2012 jej využívala jen necelá polovina populace. Počet uživatelů mobilního bankovnictví se zvýšil ze 2 % na 16 %. Vyplynulo to ze studie GfK pro Raiffeisenbank.

V Evropě tak patřímě k nadprůměru. Důvodem je vysoké pokrytí pevným i mobilním internetem i velká penetrace chytrých telefonů. Podle údajů Eurostatu rostl v ČR podíl uživatelů internetového bankovnictví na populaci za posledních deset let nejrychleji v EU, a to celkově o 45 procentních bodů. Celkově ČR patřila 12. příčka a za ní skončily země jako Německo, Slovensko, Polsko nebo Itálie. V Česku je přes 8 000 000 klientů bank a elektronické bankovnictví využívá více než polovina. 

Internetové bankovnictví v posledních letech ale spíše stagnuje. Strmý růst zažívá naopak mobilní bankovnictví. To je stále oblíbenější především u mladší generace a u obyvatel s vyšším vzděláním a příjmem.

Mobilní bankovnictví je na trhu relativně krátce. První aplikace se objevila až v roce 2011.

Tip: Láká vás auto do zásuvky? Tyhle elektromobily můžete mít hned

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).