I v době krize se na dovolenou chystá 92 procent Čechů

9. 4. 2009

Sdílet

Ani v době krize si Češi nehodlají odpustit svoji hlavní dovolenou. Vyplynulo to z průzkumu Asociace cestovních kanceláří České republiky, který probíhal v době od konce ledna do poloviny března roku 2009.

Průzkum ukázal, že i v době krize je pro Čechy jedna velká dovolená jasnou prioritou. Pouze 8 procent dotazovaných se letos na dovolenou nechystá, neboť má obavy z krize nebo je již krizí postiženo a v současné době si dovolenou nemůže dovolit. V této skupině jsou především osoby nad 50 let věku a také rodiny.

Ostatních 92 procent dotázaných se na dovolenou chystá, a to i přestože o krizi vědí a v některých případech její dopady také osobně pociťují. Z tohoto počtu až 31 procent lidí hodlá za svoji dovolenou utratit dokonce více než v předchozím roce. Stejnou dovolenou jako vloni plánuje 44 procent dotázaných a 17 procent bude volit dovolenou levnější než vloni.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).