Vláda se dohodla s opozicí na protikrizovém balíčku

Vláda se včera dohodla s opoziční ČSSD na protikrizovém balíčku, jehož součástí je i zavedení šrotovného. Výše státního příspěvku na nákup nového auta výměnou za sešrotování minimálně deset let starého auta byla určena na 30 tisíc korun. Hodnota nového auta však nesmí přesáhnout půl milionu korun včetně DPH a staré auto musí majitel vlastnit alespoň dva roky.

Vláda na šrotovné vyčlenila 2,5 miliardy korun, takže na příspěvek by mělo mít nárok 83 333 zájemců. Zatím však není známo, kdy se šrotovné začne vyplácet. Uvažuje se o podzimu.

Protikrizový balíček dále obsahuje větší podpory v nezaměstnanosti, zvýšení slev na dani na dítě a vyšší přídavky na děti, které se podařilo prosadit ČSSD. Z vládních návrhů prošly slevy na sociálním pojištění pro zaměstnavatele, zrychlené odpisy a novela insolvenčního zákona.

Státní dluh ČR překročil jeden bilion korun I v době krize se na dovolenou chystá 92 procent Čechů        
MoB
MoB (neregistrovaný)
9. 4. 2009 10:01 Nový

Kravina roku

Šrotovné, toto strašidlo krizového období... největší nesmysl roku, navíc na podzim, kdy už bude nejspíš krize za zenitem... Aha, už vím, budou volby, a šrotovné se v předvolební kampani dobře vyjímá.

Jsou to paka.