Hlavní navigace

Hypotéky zlevnilo 6 bank, úroky se vracejí pod 3 %

Sdílet

Snižování úrokových sazeb pokračovalo i v únoru 2019. Ke zlevnění hypoték přistoupila Komerční banka, Hypoteční banka, Oberbank, Raiffeisenbank, mBank, Česká spořitelna a Wüestenrot hypoteční banka. To má samozřejmě vliv i na průměrnou nabídkovou sazbu bank.

Vývoj úrokových sazeb hypoték (indexy GOFI).
Autor: GOLEM FINANCE

Vývoj úrokových sazeb hypoték (indexy GOFI).

Index GOFI 70, který mapuje průměrnou nabídkovou sazbu hypotečních úvěrů s LTV do 70 % klesl v průběhu února z lednových 3,06 % na 3,02 %. A klesl i index GOFI 80, jehož aktuální hodnota je jen o 3 setiny procentního bodu nad průměrem 70% hypoték a má hodnotu 3,05 %. Na trhu se znovu rozhořel konkurenční boj a nabídkové sazby se opět vracejí pod 3 %, říká Libor Ostatek, ředitel makléřské společnosti GOLEM FINANCE.

Nejpříznivější úrokové sazby nyní banky nabízejí u 5, 7 a 10letých fixací, kde sazby začínají na 2,79 %. Úrokové sazby jsou nyní zhruba na úrovni října 2018. Navzdory tomu, že na mezibankovním trhu nyní dochází k mírnému růstu úrokových sazeb, očekává se, že nabídkové sazby budou i v březnu 2019 pokračovat v poklesu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 3. 2019 8:30

    Victor (neregistrovaný) 89.29.125.---

    No tak,měly by jít ty úroky co nejníže.Naše vrchnost brečí jak želva,že se nerodí děti (tedy majoritní společnosti,bu­doucích příjemců soc. dávek se rodí právě až moc),ale podmínky pro rodiny s dětmi jsou stále horší a horší.Dneska mít děti je pomalu luxus i pro střední třídu a těch "horních deset tisíc" to určitě nevytrhne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).