Hlavní navigace

Hypotéku v partnerství a manželství splácejí Češi nejčastěji napůl

Sdílet

Pokud si partneři či manželé zažádají o hypotéku, dělí se následně 40 % z nich o výdaje rovným dílem. Vyplynulo to z průzkumu finanční skupiny Wüstenrot. Tento podíl je trochu nižší na Moravě, kde spíše splácí jen jeden. Přisuzovat to můžeme tradičnějšímu rozdělení rolí v domácnosti, uvedl Marian Holub, produktový manažer pro hypotéky finanční skupiny Wüstenrot.

Jak splácíte hypotéku?
Autor: Wüstenrot

Jak splácíte hypotéku?

Následně je pak hypotéka palčivým problémem při rozvodu či rozchodu. Necelá desetina řeší bytovou otázku, stejná část finanční situaci a 3 % si uvědomují i význam společných dluhů, včetně hypotéky. Hypotéku by v rámci rozvodu nejčastěji řešili prodejem nemovitosti, jednala by tak třetina dotázaných.

Výjimku tvoří Praha, kde by hypotéku v takovém případě převedli na jednoho z partnerů. To ukazuje na komplikovanou situaci na pražském trhu realit, kdy je subjektivně nedostatek vhodných bytů, tedy těch, které splňují požadavky na lokalitu, vybavenost i samotné dispozice nemovitosti zároveň s cenou, vysvětluje Marian Holub. A tak zatímco průměrně by převod společné hypotéky zvolilo 29 % respondentů, v Praze by se k ní přiklonilo 36 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).