Hlavní navigace

Hypoteční banka v reakci na ČNB zvedá úrokové sazby hypoték

Sdílet

V reakce na Českou národní banku zvedá Hypoteční banka opět úrokové sazby u hypoték. K poslednímu navýšení jejích sazeb došlo 30. červenci 2018, kdy banka zvedla své sazby na pětiletých fixacích o jednu desetinu.

Od 20. srpna 2018 bude Jasná hypotéka s pětiletou fixací začínat na úrokové sazbě 2,89 % ročně, což znamená zvýšení o další dvě desetiny.

Opakovaným zvýšením sazeb reaguje banka na rozhodnutí ČNB, která ve čtvrtek minulého týdne opět zdražila mezibankovní zdroje. O tom jsme vás informovali v srpnové aktualitě.

První podmínkou pro získání Jasné hypotéky je sjednání inkasa splátky z účtu u Československé obchodní banky a pravidelné zasílání alespoň 1,5 násobku měsíční splátky na svůj účet. Druhou podmínkou je uzavření životního pojištění u ČSOB Pojišťovny nebo je možné si vybrat alternativu sjednání inkasa z účtu spoludlužníka. Díky splnění podmínek navíc získáte odhad nemovitosti a vedení úvěru bezplatně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 8. 2018 18:20

    Jana (neregistrovaný) 82.202.112.---

    Jo, tak doufejme, že ČSOB nebo ČMSS - obě ze stejné bankovní skupiny - v reakci na stejný krok ČNB zvýší úroky na spoření :)))))))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).