Hlavní navigace

GE Money Bank zlevnila europlatby, ale jen pro některé

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 1. 12. 2010

Příchozí europlatba za 5 Kč a odchozí za 45 Kč zaujme všechny, kteří potřebují posílat a příjímat platby v rámci eurozóny. Právě takovou cenu dnes představila GE Money Bank novinářům na tiskové konferenci.

Vadou na kráse je však to, že tato cena je dostupná pouze pro majitele účtu s názvem Genius Business Export/Import 100 v ceně 950 Kč měsíčně. Majitelé dalšího účtu s názvem Genius Business Export/Import 30 za 350 Kč měsíčně platí 15 Kč za přijatou a 75 Kč za odeslanou europlatbu. Pro ostatní klienty GE Money Bank se nic nemění a nadále pro ně platí standardní cena 100 Kč za platbu přijatou a 220 Kč za platbu odeslanou v eurech.

Přitom právě firmy a podnikatelé postupně přicházejí na to, že se jim vyplatí otevřít účet v zahraničí, ať už bez jazykové bariéry na Slovensku nebo v Německu. Platby v eurech jsou v těchto zemích zpoplatněné jako tuzemské platby, což v drtivé většině případů znamená cenu okolo 3–5 Kč za platbu, anebo jsou platby neomezeně v ceně paušálu okolo 450 Kč.

Jedinou českou alternativou je Fio banka, která přijímá europlatby za 25 Kč a odesílá za 50 Kč. Přitom nerozlišuje, zda jde o firmu nebo občana. Zahraniční příchozí platby bez poplatku pak má pro firmy pouze Citibank, ale jen u dražších balíčků, odchozí platby však zpoplatňuje. Naproti tomu mBank zahraniční platby slibuje již od vstupu na český trh, ale k 1.12.2010 je stále nenabízí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).