Hlavní navigace

GE Money Bank se přejmenuje na MONETA Money Bank. Akcie nabídne od 68 Kč

Sdílet

Gabriela Hájková 25. 4. 2016

Společnost GE Money Bank se přejmenuje na MONETA Money Bank. Banka to oznámila v souvislosti s nabídkou akcií institucionálním investorům. Jak už jsme vás informovali, jediný akcionář, společnost GE Capital International Holdings, chce na burze nabídnout akcie banky a nechat si jen minoritní podíl, který později také odprodá.

Akcionář nabízí investorům cenové rozpětí od 68,0 Kč do 85,0 Kč za jednu akcii, které bude při střední hodnotě znamenat podle tiskového prohlášení tržní kapitalizaci ve výši 39,1 miliardy Kč. V nabídce je 51 % akcií nebo 260,61 miliónů akcií s tím, že nové se vydávat nebudou.

Za účelem pokrytí případných nadlimitních úpisů či krátkých pozic v souvislosti s nabídkou bude ta obsahovat ještě opci na nadlimitní úpis. Tu bude možné uplatnit ve 30 denní lhůtě počínající prvním dnem obchodování, maximálně až do výše 15 % nabízených akcií.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 4. 2016 17:33

  Root (neregistrovaný) 192.168.1.---

  Moneta je také název dámských vložek. Když jsem to zadal do vyhledávače tak u Moneta vyskočili vložky. Nevím jestli je šťastné pojmenovat banku stejně jako dámské vložky :-)

 • 27. 4. 2016 16:03

  Lump (neregistrovaný) 213.235.73.---

  Nebo už do toho příliš mnoho investovali.
  Poslal jsem na Money Bank dotaz, zda vědí, Moneta je značka dámských vložek.
  Odpověděli takto:

  Hezký den, při výběru nového názvu jsme volili takový, který banku bude jednoznačně identifikovat jako stabilní a důvěryhodnou instituci. MONETA byla bohyní peněz ve starověkém Římě a věříme, že bude představovat novou, silnou identitu naší banky. V případě dotazů jsme tady pro Vás. Pěkný den, Michaela Keclíková Oddělení péče o zákazníky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).