GE Money Bank se přejmenuje na MONETA Money Bank. Akcie nabídne od 68 Kč

Společnost GE Money Bank se přejmenuje na MONETA Money Bank. Banka to oznámila v souvislosti s nabídkou akcií institucionálním investorům. Jak už jsme vás informovali, jediný akcionář, společnost GE Capital International Holdings, chce na burze nabídnout akcie banky a nechat si jen minoritní podíl, který později také odprodá.

Akcionář nabízí investorům cenové rozpětí od 68,0 Kč do 85,0 Kč za jednu akcii, které bude při střední hodnotě znamenat podle tiskového prohlášení tržní kapitalizaci ve výši 39,1 miliardy Kč. V nabídce je 51 % akcií nebo 260,61 miliónů akcií s tím, že nové se vydávat nebudou.

Za účelem pokrytí případných nadlimitních úpisů či krátkých pozic v souvislosti s nabídkou bude ta obsahovat ještě opci na nadlimitní úpis. Tu bude možné uplatnit ve 30 denní lhůtě počínající prvním dnem obchodování, maximálně až do výše 15 % nabízených akcií.

Kdy nemusíte platit odstranění mateřského znaménka? Jak prověřují finanční úřady údaje v kontrolních hlášeních?        
Root
Root (neregistrovaný) 192.168.1.---
25. 4. 2016 17:33 Nový

Re: GE Money Bank se přejmenuje na MONETA Money Bank. Akcie nabídne od 68 Kč

Moneta je také název dámských vložek. Když jsem to zadal do vyhledávače tak u Moneta vyskočili vložky. Nevím jestli je šťastné pojmenovat banku stejně jako dámské vložky :-)

Lump
Lump (neregistrovaný) 213.235.73.---
27. 4. 2016 16:03 Nový

Zjevně jim to nevadí.

Nebo už do toho příliš mnoho investovali.
Poslal jsem na Money Bank dotaz, zda vědí, Moneta je značka dámských vložek.
Odpověděli takto:

Hezký den, při výběru nového názvu jsme volili takový, který banku bude jednoznačně identifikovat jako stabilní a důvěryhodnou instituci. MONETA byla bohyní peněz ve starověkém Římě a věříme, že bude představovat novou, silnou identitu naší banky. V případě dotazů jsme tady pro Vás. Pěkný den, Michaela Keclíková Oddělení péče o zákazníky