Hlavní navigace

Kdy nemusíte platit odstranění mateřského znaménka?

Sdílet

Máte na těle mateřské znaménko, které si chcete nechat odstranit. Kam v takovém případě zajít a kolik budete platit? Nejprve je nutné odborné vyšetření. To vám provedou v jakékoli dermatologické ambulanci. Tam bude lékař zkoumat, zda se nejedná o maligní melanom nebo jiné potenciálně nebezpečné onemocnění.

Dermatolog znaménko prohlédne – běžně vyšetřuje pohledem, případně s použitím lupy. Kdyby vyhodnotil znaménko jako podezřelý útvar, odešle vás na specializované ambulantní pracoviště pro pigmentové projevy na další vyšetření, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny. Tato pracoviště jsou např. v nemocnicích na dermatovenerologických klinikách.

V rámci specializovaných pracovišť se následně provede vyšetření pigmentových projevů, a to pomocí digitálního dermatoskopu. Pokud o tomto vyšetření rozhodl lékař, vy jej neplatíte. Pokud byste o vyšetření digitálním dermatoskopem zažádali sami, musíte si tento výkon uhradit sami. Cena se pak pohybuje od 300 Kč výše za vyšetření jednoho znaménka.

Zákrok si hradíte sami i v případě, kdy lékař neshledá důvod, proč znaménko odstranit. V takovém případě se totiž jedná  o odstranění z kosmetických důvodů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).