Hlavní navigace

Fortissimo má bez poplatku platby do Polska, Maďarska a eurozóny

Sdílet

Patrik Chrz 31. 12. 2013

Devizová společnost snížila limit pro bezplatné transakce do zemí označených jako „4Free“. Jedná se o Polsko, Maďarsko a země, kde je národní měnou euro. Dosud byly bez poplatků převody nad hodnotu 400 €, nově se to týká všech převodů. Bezplatné transakce se týkají jen plateb s konverzí.

Jde o dobrou zprávu pro ty, kdo platí drobné částky do těchto zemí, například za nákupy na různých aukcích, jako je Allegro (polské Aukro), nebo německá či rakouská eBay, kde ještě stále značná část prodávajících (zejména ti, kteří se prodejem neživí, např. sběratelé), nepřijímá platební karty ani PayPal a kde poplatek bance ve výši i několika set korun výrazně snižuje výhodnost celého obchodu.

Společnost mění i další poplatky. Poplatek za platbu typu OUR je nově 24 EUR, platební příkaz bez konverze typu má posunutý limit na min. 0,4 EUR a max. 24 EUR. Platební příkaz bez konverze typu SHA má nově limit posunutý na max. 24 EUR. Podrobně vše najdete v ceníku služeb.

Konkurencí v drobných platbách je ještě devizová společnost Easychange, která pro příležitostné klienty provozuje portál Europlatba, kdy není nutné uzavírat rámcovou smlouvu. Bezplatné platby ale provádí pouze v EUR.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).