Hlavní navigace

Firmy více podporují své zaměstnance rodičovské dovolené, přispívají třeba na mateřské školky

Sdílet

Lenka Kašparová 11. 7. 2019

Firmy v Česku začínají nabízet svým zaměstnancům na rodičovské dovolené finanční a jiné benefity na podporu rodin. Například Globus nabízí matkám flexibilní pracovní dobu. E.ON přispívá svým zaměstnancům na mateřské školky a Schneider Electric, která v Česku zaměstnává přes 300 pracovníků, dorovnává matkám příjmy, aby na mateřské dovolené nemusely spoléhat jen na státem garantovanou výši příspěvku.

Po nástupu žen na mateřskou dovolenou dorovnáváme po dobu 12 týdnů rozdíl v příjmech mezi peněžitou pomocí v mateřství a mzdou, kterou matky standardně pobírají v zaměstnání. I když jsou ženy na mateřské (muži na rodičovské), mají čtvrt roku stejné příjmy, jaké měli při standardní docházce do zaměstnání, informuje Ida Ročňáková, personální ředitelka technologické společnosti Schneider Electric CZ.

Náklady na výchovu a výživu dítěte se podle odhadů ministerstva práce a sociálních věcí pohybují kolem částky 1,5 milionů korun. Na rodičovskou dovolenou v délce dvou až čtyř let odchází zhruba 300 tisíc žen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).