Hlavní navigace

Firmy poptávají technické profese. O administrativní pracovníky zájem není

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 11. 2012

Během října zaměstnavatelé nejčastěji poptávali pracovníky z oblasti gastronomie, středního managementu a ze specializovaných technických profesí. Žádný zájem nejeví naopak o administrativní pracovníky. Vyplývá to ze šetření portálu džob.cz.

V říjnu jsme sledovali velký zájem zaměstnavatelů o technicky specifické a náročné profese, jako jsou například strojírenský technik s prací venku nebo technik vzduchotechniky, které vyžadují znalost prostředí VZT, TZB a oboru elektro. Naopak velký pokles prodělala nabídka administrativních pozic, u níž očekáváme zlepšení v prosinci a lednu, uvedla Weronika Kondziolková se serveru džob.cz.

Mezi uchazeči o zaměstnání naopak dominovali lidé z dělnických profesí, kteří si našli práci nejčastěji v rámci úklidových a pomocných prací. Pro studenty absolventy se před vánoci začíná rozšiřovat nabídka krátkodobých pracovních příležitostí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2012 14:08

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Dokud bude mit kdejaka podrztazka bez zodpovednosti a s temer nulovymi znalostmi vice (ci stejne penez) nez kvalifikovany technik, nelze se tomu stavu divit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).