Firmy poptávají technické profese. O administrativní pracovníky zájem není

Během října zaměstnavatelé nejčastěji poptávali pracovníky z oblasti gastronomie, středního managementu a ze specializovaných technických profesí. Žádný zájem nejeví naopak o administrativní pracovníky. Vyplývá to ze šetření portálu džob.cz.

V říjnu jsme sledovali velký zájem zaměstnavatelů o technicky specifické a náročné profese, jako jsou například strojírenský technik s prací venku nebo technik vzduchotechniky, které vyžadují znalost prostředí VZT, TZB a oboru elektro. Naopak velký pokles prodělala nabídka administrativních pozic, u níž očekáváme zlepšení v prosinci a lednu, uvedla Weronika Kondziolková se serveru džob.cz.

Mezi uchazeči o zaměstnání naopak dominovali lidé z dělnických profesí, kteří si našli práci nejčastěji v rámci úklidových a pomocných prací. Pro studenty absolventy se před vánoci začíná rozšiřovat nabídka krátkodobých pracovních příležitostí.

Finančním poradcům věříme. Uzavřeli za kvartál smlouvy za 15 mld. Kč Mobilní volání zlevnilo podle ČTÚ o 18 %        
P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 11. 2012 14:08 Nový

Poptavaji, ale nezaplati :-)

Dokud bude mit kdejaka podrztazka bez zodpovednosti a s temer nulovymi znalostmi vice (ci stejne penez) nez kvalifikovany technik, nelze se tomu stavu divit.