Hlavní navigace

Firmy lákají zaměstnance i na vzdělávání, kariérní růst a pracovní flexibilitu

Sdílet

Peníze jsou podle 70 % personalistů stále tím nejdůležitějším faktorem, podle kterého se kandidáti v procesu náboru rozhodují. Stále atraktivnější se pro ně ale stávají i benefity, jako možnost vzdělávání, kariérní růst nebo pracovní flexibilita.  Vyplynulo to z průzkumu společností Mazars a Vilímková Dudák & Partners.

Rovnováha mezi prací a volným časem začíná být pro většinu uchazečů stejně důležitá jako finanční ohodnocení, proto roste poptávka po místech s možností flexibilní pracovní doby, říká Jana Boštíková, vedoucí oddělení HR & Payroll Services Mazars. Klouzavá pracovní doma či možnost práce z domova se tak pro řadu uchazečů stává klíčovým faktorem při rozhodování, zda k danému zaměstnavateli nastoupí či nikoli.

Stále více firem má také potíže najít ideálního kandidáta. Dle průzkumu může být na vině vysoké nároky, které firma na zaměstnance klade, nebo naopak vysoké platové požadavky, které firma nechce nebo nemůže přijmout.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 4. 2016 15:53

    P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Nedavno zrovna byl tklivy clanek o tom, jak firmy nemohou najit zamestnance na narocnou praci a tak pri platu 15 000 hrubeho nabizeji priplatek 1400 :-)))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).