Hlavní navigace

Firmy hledají pracovníky i na doporučení svých zaměstnanců. Nabízí za to finanční bonusy

Sdílet

Na pracovním trhu již nějakou dobu nepanuje lehké období. Nedostatek zaměstnanců nutí zaměstnavatele a firmy, aby hledali své potenciální pracovníky nejrůznějšími způsoby. Čím dál více Čechů tak získává práci na doporučení od někoho známého. Vyplynulo to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment.

Většina dotázaných hledá práci primárně přes internet, a to v 95 % případů. Následně zkoušejí personální agentury (68 %) a doporučení svých známých (56 %).

Kde lidé nejčastěji hledají práci?
Autor: Grafton Recruitment

Kde lidé nejčastěji hledají práci?

Právě varianta, kdy získají lidé práci na doporučení svého známého, zaznamenala nejvyšší nárůst. Někdy dokonce firmy motivují stávající zaměstnance, aby sami aktivně někoho doporučili. Odměnou pak může být i finanční bonus. Kromě těchto odměn, které se u běžných profesí obvykle pohybují v rozmezí od 1000 do 5000 Kč, ale nejsou výjimkou ani programy na doporučení za desítky tisíc. Firmy hojně zavádějí i příspěvky náborové, tedy jednorázové odměny pro nově nastupující zaměstnance, říká Jitka Součková, marketingová manažerka Grafton Recruitment.

K náboru nových zaměstnanců využívají firmy také sociální sítě. Například na sociální síti LinkedIn se dříve nejčastěji hledali IT experti, nyní patří do trojice nejvyhledávanějších personalistika, právo a cestovní ruch.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).