Hlavní navigace

Fio banka spuoští další Školu investování. Semináře jsou zdarma

Sdílet

Gabriela Hájková 15. 3. 2017

Fio banka spustí jarní kolo Školy investování, v rámci které nabídne 34 seminářů v různých městech ČR. Účast na nich je zdarma.

Investiční semináře proběhnou během dubna a května. Vybrat si můžete mezi 3 různými tématy. 

Škola investování

Základy investování na kapitálovém trhu – pro začátečníky

Vysvětlení nejdůležitějších věcí, které musí každý racionální investor znát. Co je to akcie a proč do nich investovat, na kterých burzách je možné obchodovat, jaká mají specifika a segmenty, na co je dobré dávat pozor a proč neexistuje dobrá nebo špatná akciová společnost. Ve druhé části banka představí on-line aplikaci e-Broker, lektoři popíší její strukturu a řeknou, kde najdete informace, které hledáte. Součástí popisu je i on-line nákup nebo prodej akcií v USA.

Obchodování na zahraničních burzách – pro začátečníky

Na semináři se dozvíte něco z historie i současnosti zahraničních akciových burz, lektoři představí hlavní akciové indexy a stručně popíší, co dělají společnosti, které se v těchto indexech obchodují. Dále informují, kolik obchodování v zahraničí stojí, jak může potenciální zisk ovlivňovat měnové riziko či kde hledat informace o zahraničních akciových společnostech. Součástí jsou rovněž informace o inteligentních pokynech v USA a Německu a také praktická ukázka online nákupu či prodeje akcií na amerických burzách.

Efektivní krátkodobé obchodování v praxi – pro pokročilé

Vysvětlení a popis pojmu finanční páka na praktických příkladech. Možnosti znásobení investice a způsoby spekulace na pokles cen akcií v ČR i zahraničí. Principy obchodování s termínovanými kontrakty – futures (zlato, stříbro, ropa, měď či pšenice a kukuřice). Pokud chcete nakoupit například zlato či ropu a držet i několik let, budou vás zajímat alternativní investiční nástroje.

Zdroj: Fio banka

Pro účast na semináři je nutné se bezplatně registrovat na webových stránkách banky, vybrat si téma, termín a konkrétní město. Semináře začínají 3. dubna, je ale nutné se registrovat s předstihem, abyste získali místo na kurzu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).