Hlavní navigace

Finanční úřady obnovují provoz, stále však preferují komunikaci na dálku

Sdílet

Veronika Němcová 20. 5. 2020

Finanční správa po skončení nouzového stavu obnovuje provoz na finančních úřadech. Nyní jsou podatelny finančních úřadů otevřeny v úřední dny (pondělí, středa) od 8:00 do 17:00. Jednání probíhají ve speciálně vyhrazených prostorech.

Od 1. června budou správci daně běžně kontaktovat a zvát vybrané daňové subjekty a poplatníky na osobní setkání a nejpozději od 1. července bude na všech finančních úřadech obnoven normální režim provozu, který byl před vyhlášením nouzového stavu, a to pouze za zvýšených hygienických opatření, uvedla finanční správa.

Od pondělí 18. května 2020 byl obnoven provoz územních pracovišť pracujících v režimu 2+2. V provozu jsou v úředních dnech, a to v pondělí a ve středu v době od 8:00 do 17:00. Výjimkou je územní pracoviště v Novém Boru, které bude otevřené od 25. května 2020 na nové adrese v ulici T. G. Masaryka 46.   

V každém kraji je až do odvolání prozatím otevřena jen jedna daňová pokladna. Finanční správa i nadále doporučuje komunikovat spíš na dálku. Pro odevzdání daňových přiznání a jiných podání můžete využít datové schránky nebo poštovní služby. Na finančních úřadech jsou také stále dostupné sběrné boxy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).