Hlavní navigace

Finanční úřad zavřel restauraci. Provozovatelka se odmítala připojit k EET

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 2. 2018

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj přistoupil ke krajnímu trestu za porušení zákona o elektronické evidenci tržeb. Na Dukelské třídě v Brně dnes dopoledne uzavřel restauraci, jejíž provozovatelka i přes předchozí pokuty odmítala zavedení EET. Finanční úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Podle úřadu si provozovatelka restaurace i přes předchozí šetření, která trvala několik měsíců, nepořídila odpovídající pokladní zařízení. Dosud si ani nepodala žádost o přidělení autentizačních údajů, nemůže tedy zasílat údaje o evidovaných tržbách správci daně a vydávat účtenky podle zákona o evidenci tržeb, uvedl zástupce ředitele jihomoravského finančního úřadu David Stančík.

Restaurace bude otevřena, až si požádá o autentizační údaje a bude mít funkční pokladnu. Může jít tedy o hodiny, ale též o týdny. Záleží zcela na poplatníkovi, podotkl Stančík.

Uzavření podniku je krajní opatření, ke kterému zatím došlo jen v pár případech v republice. Na jižní Moravě byly za celý loňský rok uzavřeny jen dvě prodejny papírenského zboží, knih a drogerie ve Vyškově a Slavkově u Brna, které patřily téže podnikatelce.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 20. 2. 2018 1:05

  Zavřít, až zčerná! (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Zavřít všechny živnostníky. To by to tak hrálo, aby optimalizovali daně i oni, a ne jen velký Bureš! (To je ironie.)

 • 20. 2. 2018 12:24

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  No, problém je v tom, že ani nemusí optimalizovat daně. Jen nechce další krám, byrokracii a zdržení při prodeji.
  Zajímala by mě jiná věc. FÚ zavřel restauraci. Měla zaměstnance? Kdo jim zaplatí mzdu? Kdo jim zaplatí odstupné, když prostě za těchto podmínek už neotevře?
  Aneb děsné je, aj kty zákony jsou retroaktivní. Když se teď uzákonní, že všichni musí nyní platit novou daň, nellze z toho důvodu ukončit smlouvu a prostě se na to vykašlat. A je opravdu rozdíl jestli ta nová dań bude 1Kč nebo 1MKč?

 • 20. 2. 2018 10:55

  Setma (neregistrovaný) 89.203.137.---

  Statečná žena. Zajímalo by mě, co by stát dělal, kdyby se tak zachovali všichni. Nasadil by tanky ? Nebo by rovnou popravoval ?

 • 22. 2. 2018 1:28

  ldx (neregistrovaný) ---.klfree.cz

  Ustavily by se akční výbory s ozbrojenou složkou a následně by se provozovny rozdaly jejich členům a sympatizantům, ti by si nabrali původní, již propuštěné zaměstnance.
  Tak nějak se postupovalo po válce v Sudetech a jiných místech, která byla vyčištěná od nežádoucích skupin obyvatelstva.
  Pro ilustraci viz například seriál Zdivočelá země.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).