Hlavní navigace

Dostali jste poukaz do lázní? S nástupem neotálejte, nebo o lázně přijdete

Sdílet

Pokud vám lékař předepíše lázeňský pobyt, neotálejte s jeho využitím příliš dlouho. I poukaz má svou platnost a pokud ji prošvihnete, můžete o lázeňskou léčbu přijít.

Časová omezení závisí na konkrétní situaci. Například po chirurgickém výkonu je potřeba na léčbu nastoupit do určitého počtu měsíců po úrazu či operaci, a nikoli např. až v létě, kdy bude hezké počasí a vám se bude pobyt v lázních více hodit. Stejně tak platí, že je potřeba nastoupit na léčbu do stanoveného počtu měsíců od onemocnění, zahájení léčby, od ukončení hospitalizace, odeznění akutní fáze apod.

Druhý časový limit pro nástup na lázeňskou léčbu je dán platností návrhu a počítá se od doby vystavení návrhu. Jestliže se jedná o komplexní lázeňskou léčebně rehabilitační péči v I. pořadí naléhavosti (např. překlad z nemocničního lůžka na lůžko v lázeňském zařízení), musí pacient nastoupit lázeňskou léčbu do jednoho měsíce od data vystavení návrhu ošetřujícím lékařem. U pořadí naléhavosti II. musí být dodržen termín nástupu nejpozději do tří měsíců od data vystavení návrhu, později ztrácí návrh platnost. U příspěvkové lázeňské léčebně rehabilitační péče je stanoven termín nástupu léčení nejpozději do šesti měsíců od data vystavení návrhu, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

A další limit platí pro případný opakovaný pobyt. V tom případě musí te léčení nastoupit do určeného počtu měsíců od začátku základního pobytu, nebo naopak nejdříve několik měsíců od začátku základního pobytu.

A v případě, že daná omezení nedodržíte a do lázní včas nenastoupíte, nárok na ně vám zaniká.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).